jeden procent

XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w

XVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Aktualne problemy zdrowia środowiskowego dzieci

środowiskowe obciążenie metalami, alergia i astma ,higiena powietrza, narażenie środowiskowe na czynniki biologiczne, chemiczne, klimatyczne i społeczne,

23-25 maja 2013 r. w Legnicy

Do tej pory zorganizowaliśmy siedemnaście konferencji na temat zdrowia środowiskowego dzieci, które cieszyły się uznaniem zarówno w środowisku krajowym jak i za granicą.

W gronie wybitnych specjalistów będziemy mieli możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń oraz przedstawienia osiągnięć naukowych dotyczących zdrowotnych problemów środowiskowych.

W załączeniu przesyłamy ramowy program konferencji. Karta uczestnictwa do pobrania w zakładce Pobierz zgłoszenie na Konferencję.

z zaproszeniem na spotkanie w Legnicy

z wyrazami szacunku

Przewodniczący Komitetu Naukowego Prof. dr med. Zbigniew Rudkowski

Prezes Fundacji dr n med. Halina Strugała Stawik

KOMUNIKAT II

XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Aktualne problemy zdrowia środowiskowego dzieciśrodowiskowe obciążenie metalami, alergia i astma,

Legnica, 23 - 25 maja 2013 r.

Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego, Legnica

we współpracy z:

• Instytutem Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego, Sosnowiec

• Polskim Towarzystwem Medycyny Środowiskowej

• Polskim Towarzystwem Pediatrycznym

• Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

dr n med. Halina Strugała-Stawik

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Prof. dr hab. med. Zbigniew Rudkowski

Tematy wykładów wiodących:

Prof. dr med. Zbigniew Rudkowski - Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego, Sosnowiec

- Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego, Legnica

Obciążenie środowiskowe dzieci ołowiem i dysruptorami endokrynnymi w świetle rekomendacji międzynarodowych”

Dr n med. Halina Strugała-Stawik - Prezes Fundacji na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego, Legnica

Działalność Fundacji na Rzecz Dzieci w latach 2011-2012”

Prof. dr hab. med. Wojciech Hanke - Instytut Medycyny Pracy im. Nofera, Łódź

Wczesne zagrożenia środowiskowe w okresie płodowym a ryzyko wystąpienia zaburzeń w układzie rozrodczym u dzieci i dorosłych

Prof. dr hab. Jerzy Zwoździak - Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Modelowania Atmosfery IMGW

Wybrane metody badań terenowych stosowanych w ocenie zapachowej jakości powietrza wokół obiektów przemysłowych"

Dr med. Piotr Brewczyński - Dyrektor Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego, Sosnowiec

Jakość powietrza a alergie dróg oddechowych u dzieci (polskie doświadczenia w ramach międzynarodowego projektu SINPHONIE)”

Prof. nadzw. dr hab Krystyna Pawlas - Kierownik Katedry Higieny, Uniwersytet Medyczny, Wrocław

Infradźwięki i hałas niskoczęstotliwościowy - rzeczywistość i mity”

Zagrożenia biologiczne związane z ociepleniem klimatu”

Loreta Strumylaite MD, DSc – Lithuanian University of Health Sciences, Kaunas ( Lt)

Cadmium and risk of breast cancer"

Wstępny program ramowy:

Czwartek 23.05.2013 r., godz. 18.00 - zamknięte posiedzenie Rady Naukowej Fundacji

Piątek 24.05.2013 r., godz. 09.00 - otwarcie konferencji

sesja I 10.00 – 12.00 - Tematyka: Działalność Fundacji, metale ciężkie, chemia, hałas, infradźwięki sesja II12.30 – 14.00 - Tematyka: Zagrożenia środowiskowe w okresie płodowym

Walne Zgromadzenie Członków PTMŚ w dniu 24 maja o godzinie 15.00 (I termin) lub 15.30 (II termin)

Sesja plakatowa 17.00 – 18.00 (z omawianiem plakatów)

Spotkanie towarzyskie

Sobota 25.05.2013 r.

Sesja III 09.00 - 9.40 Tematyka: Jakość powietrza wokół obiektów przemysłowych

Sesja IV 09.50 - 12.15 Alergia i astma u dzieci - sesja międzynarodowego projektu „SYNPFONIE”

Sesja V 12.30 - 14.00 Tematyka: Środowiskowe czynniki biologiczne, klimatyczne i społeczne

Zakończenie konferencji godz. 15.00

Komitet Organizacyjny uprzejmie prosi o nadsyłanie na adres Biura Organizacyjnego wypełnionych kart zgłoszeń oraz tekstu streszczenia do dnia 15.04.2013 r. Prosimy o zapisanie tekstu na płycie CD w formacie edytora Word lub Excel i przesłanie wraz z jednym wydrukowanym egzemplarzem.

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie możliwość zakwalifikowania pracy na konferencję jako doniesienie ustne lub plakatowe. Prace po pozytywnej recenzji mogą być na wniosek Autora opublikowane w MEDYCYNIE ŚRODOWISKOWEJ (5 pkt MEN).

Uwaga: pożądana prezentacja w jęz. angielskim.

Opłata za uczestnictwo wynosi 350 zł, auiszczona do 30 marca 2013wynosi 250 zł.

Koszt noclegów ponosi uczestnik.

KOMITET ORGANIZACYJNY: Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego

59-220 Legnica, ul. Okrzei 10

tel. (076) 852-21-23, fax. (076) 852-21-23

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fundacja.legnica.pl